Buty Poradnik

Jak wybrać buty do ślubu?

Jak wybrać buty do ślubu?, i oczywiście jakie. Buty do ślubu zazwyczaj wybiera się, już po wybraniu sukni ślubnej, ale jeszcze przed jej kupnem. Najlepiej mieć z sobą buty przy wyborze sukni ślubnej, lub podczas jej przymiarki, aby dostosować do nich długość sukni. Decyzji co do wyboru butów nie można podjąć pochopnie. Niewygodne buty mogą zepsuć cały dzień. Zwłaszcza że trzeba jeszcze pewnym krokiem przetańczyć całą noc.

Nie kupuj butów za ciasnych, uwierających, z myślą, że uda Ci się je rozbić do dnia ślubu – otóż błąd, bardzo rzadko tak się dzieje, a w dniu ślubu może spotkać Cię niemiła niespodzianka. Warto wybrać buty wykonane z miękkiej skóry lub satyny, na wygodnych obcasach i dobrze dobrane do kształtu stopy. Z tego względu nie wystarczy tylko włożyć buty – trzeba w nich chwilę pochodzić żeby sprawdzić, jak leżą na nodze. Zwróćcie uwagę na jakość wykonania i umiejscowienie klamerek i sprzączki czy ozdób – czy nie zahaczają się o brzeg sukni lub halkę – mogą wtedy zniszczyć pończochy lub poszarpać sukienkę.

Buty powinny być dopasowane wysokością obcasów

Jeśli na co dzień nie chodzisz na szpilkach, nie wybieraj ich z okazji ślubu, bardzo szybko nogi zmęczą się i zamiast radośnie pląsać po parkiecie, będziesz marzyła o chwili kiedy je zdejmiesz. W miarę bezpieczny jest obcas do 7 cm, ale jeśli jesteś przyzwyczajona do chodzenia na obcasach, możesz wybrać wyższe modele. Ważne aby były wygodne i rozchodzone w domu, najlepiej kilka dni przed ślubem po kilkanaście minut dziennie.

Jaki kolor butów ślubnych wybrać?

Nadal sporą popularnością cieszą się buty białe i ecru. Jeśli wybierzecie buty w tych odcieniach pamiętajcie, że muszą one idealnie pasować do koloru sukni ślubnej. Zdecydowanie unikajcie białych butów do kremowej sukni i odwrotnie. Ale także dosyć innowacyjne wyglądają błękitne, czy czerwone buty, lecz wtedy trzeba pamiętać o takich samych dodatkach.
Buty ślubne to rzecz na której nie warto oszczędzać – nie chodzi o to, żeby kupować najdroższe, ale o to że tanie, nieoddychające i niewygodne obuwie zrujnuje Wam samopoczucie. Tutaj kluczową rolę odgrywa wygoda i co często za tym idzie – jakość.

Jaki fason butów ślubnych wybrać?

Często wybierane fasony to czółenka – zakończone okrągło, w szpic czy ostatnio szalenie modne „w migdał”. Panie, które niezbyt dobrze czują się na obcasach mogą sięgnąć po baleriny. Coraz mniej panien przejmuje się natomiast przesądem, że przez odkryte palce ucieka szczęście, a przez pięty – pieniądze, i wybiera modele odkryte, a nawet sandałki, szczególnie na ślub w upalnych miesiącach. Buty z paskiem wokół kostki będą się lepiej trzymały stopy, ale za to optycznie skracają nogi – dobrze za to będą się prezentować buty z paskiem w kształcie litery T (T-bar), przypominające nieco buty do tańca. Są idealne do sukienek w stylu retro. Ostatnio firmy produkujące obuwie ślubne stawiają na prostotę – buty mają być eleganckim dodatkiem, który nie konkuruje z suknią ślubną.

Efektowne są buty na wąskiej szpilce, ale biorąc pod uwagę wygodę warto rozpatrzyć również buty na nieco szerszym słupku czy nawet na koturnie. Weźcie pod uwagę to, po jakim podłożu będziecie chodzić. Warto zabezpieczyć się i mieć ze sobą drugą parę butów – na wypadek gdy jednak podczas zabawy nogi spuchną.

Jak wybrać buty do ślubu?

 

Podziel się

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *