Pan Młody Poradnik

Garnitur, frak czy smoking ?

Garnitur, frak czy smoking do ślubu? Ten dzień jest jednym z najbardziej uroczystych chwil w życiu każdego mężczyzny. Taka wyjątkowa okazja wymaga równie szczególnej oprawy. Wybrać standardowy garnitur? a może frak ?

Jeśli partnerka już wybrała suknię ślubna musimy pamiętać że ostateczny wpływ na styl kreacji Pana Młodego ma wygląd sukni ślubnej. Jeśli suknia będzie biała, garnitur powinien być czarny, szary lub stalowy, w przypadku sukni ecru, lepiej zdecydować się na cieplejszy odcień – np. czekoladowy.
Garnitur do ślubu

Garnitur może być jedno lub dwurzędowy, z kamizelką lub bez, zapinany wysoko lub nisko. Marynarka powinna sięgać poniżej pupy, a rękawy nawet przy wyciągniętych rękach do nadgarstka. Mankiet koszuli musi odrobinę wystawać. Spodnie mogą mieć prosty krój, lub mogą być marszczone w pasie. Nogawka spodni powinna spoczywać lekko na bucie. Obcas buta musi być w połowie zakryty.

 

 

 

 

Frak 

Klasyczny frak uszyty jest z czarnego sukna, jego klapy pokryte są jedwabnym atłasem. Spodnie nie mają żadnych mankietów, ale na zewnętrznych szwach znajdują się podwójne jedwabne lampasy. Do fraka nosi się specjalną koszulę z bardzo sztywnym gorsem i usztywnianymi mankietami. Stojący kołnierzyk z zagiętymi rogami zdobi biała muszka. Tradycyjnym uzupełnieniem stroju jest biała kamizelka, szalik i białe rękawiczki oraz czarne lakierki.

 

 

 

Smoking

Czarny jest klasycznym kolorem smokingu, klapy ma wyłożone jedwabnym atłasem, na zewnętrznych szwach spodni ma naszyte pojedyncze czarne jedwabne lampasy. Koszula pod smokingiem powinna być z półsztywnym gorsem, półsztywnymi odkładanymi mankietami i łamanym kołnierzykiem. Do smokingu nosi się muszkę i dobrany kolorystycznie pas hiszpański lub czarną kamizelkę – ważne, aby pasa i kamizelki nie nosić jednocześnie.

 

Podziel się

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *