menu close menu

Artykuły i porady Ślub w Obcasach

Ślub i Wesele w piątek ?

Ślub i Wesele w piątek ? Tradycją jest organizowanie ślubu i wesela w sobotę, ale z różnych powodów czasem młodzi decydują się na wesela w piątek lub inny dzień będący dniem przed dniem wolnym. Ten trend pojawił się w czasach, kiedy ilość ślubów była tak duża, że zarezerwowanie terminu na wesele graniczyło z cudem, a sale weselne organizowały czasami dwa wesele jednego dnia.

Dzisiaj ilość ślubów nieco spadła, ale są jeszcze sale weselne, które nadal mają w swojej ofercie wesela w piątek.

Jeśli jeszcze piątek mieści się w tzw. długim weekendzie, bo w czwartek lub poniedziałek jest dzień wolny od pracy, staje się gratką dla poszukiwaczy oszczędności lub tych, którzy chcą bawić się i celebrować dłużej. Na przykład dla posiadaczy licznej rodziny mieszkającej daleko, często za granicą, dla której przyjazd wiąże się często oprócz ślubu z odwiedzinami bliskich.

A teraz trochę o wadach i zaletach organizacji ślubu i wesela w piątek.

Zalety

Duża dostępność terminów – Siatkowych wesel jest w Polsce znacznie mniej niż sobotnich. Dużo prościej znaleźć orkiestrę, DJ-a czy chociaż fotografa i kamerzystę. Przy hucznym weselu łatwiej dojść do siebie przez kolejne dwa dni (sobota, niedziela) a także można wydłużyć poprawiny.

Wady

Jeśli zależy Wam na ślubie kościelnym, należy wcześniej postarać się u księdza o odpowiednią dyspensę.
osoby wierzące mogą mieć problem z jadłem i huczną zabawą w piątek. Zgodnie z wiarą katolicką piątek jest dniem męki Chrystusa.
Zabawę należy zorganizować w późniejszych godzinach, nie wszyscy goście będą mogli pozwolić sobie na wzięcie całego wolnego dnia. Ci, którzy będą musieli iść tego dnia do pracy mogą być zmęczeni, zanim zabawa jeszcze na dobre się rozkręci.

Warto już w momencie wręczania zaproszeń powiadomić gości, że dniem naszego wesela jest piątek iż większość gości z założenia będzie myślała że jest to sobota, a kilka dni przed ślubem sprawdzą datę i oświeci ich ze to piątek, a wtedy problem z urlopami, czy też z zaplanowaniem piątku. Niektóre domy weselne, szczególnie te usytuowane „w plenerze” oferują swoim klientom wersję trzydniową.
Wszystko zależy od Was, jaki to będzie dzień, natomiast reguła że ślub i wesele musi być w sobotę powoli zanika.

Podziel się

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Można korzystać z HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*