Gdzie najlepiej urządzić wesele
Poradnik

Gdzie najlepiej urządzić wesele

Gdzie najlepiej urządzić wesele. Zorganizowanie idealnego wesela to nie lada wyzwanie dla przyszłych małżonków. Najważniejsze jest to aby zapamiętać je do końca życia. Nie bez znaczenia pozostają wrażenia weselnych gości – to przecież razem z nimi będziemy dzielić emocje związane z jednym z najpiękniejszych dni w życiu, i to oni długo będą pamiętać, jak dobrze bawili się na naszym weselu.

Wybór miejsca przyjęcia jest kwestią indywidualnych upodobań. A możliwości mamy bardzo dużo, że z pewnością każda para znajdzie coś w sam raz dla siebie. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji

Swojska biesiada

Wiejskie klimaty wracają z pełną popularnością i dużym zainteresowaniem. Coraz więcej młodych par decyduje się na “ucieczkę” z dusznego, wielkomiejskiego molochu w kierunku natury i sielskiej atmosfery. Bez względu na to, jak bardzo oryginalne wesele zaplanujemy, możemy być pewni, że sam etap przygotowania przyjęcia dostarczy nam wielu pozytywnych emocji. W przypadku wiejskiej chaty lub stodoły, warto postawić na profesjonalne i sprawdzone miejsca. Wybór dodatków, wyposażenia, ślubnej zastawy czy sprzętu weselnego należy do młodej pary, przy czym należy pamiętać, by efekt wizualny był spójny. Świetnie sprawdzą się drewniane meble, papierowe lampiony, ludowe dodatki i staroświeckie naczynia. Absolutnym obowiązkiem narzeczonych jest stworzenie współgrającej kompozycji kwiatowej. Florystyczne pomysły można zaczerpnąć z polskich łąk – takiego bogactwa kolorów i zapachów nie znajdziecie w żadnej kwiaciarni.

Wesele w ogrodzie

Jest to dosyć ryzykowne znając kapryśną pogodę, ale od czego są namioty, rozłożyste parasole, baldachimy czy markizy? Oprócz ochrony przed deszczem i wiatrem mogą również pełnić funkcję dekoracyjną – subtelne kolory i kunsztowne wzory będą doskonałą oprawą całego przyjęcia. Rewelacyjnym pomysłem na podanie weselnego obiadu i biesiadę do białego rana będzie usadowienie gości przy okrągłych stołach. Takie rozwiązanie sprzyja integracji weselników oraz ułatwia przemieszczanie się ludzi między poczęstunkiem a miejscami przeznaczonymi do tańca. Nie planujmy wesela w odosobnionych i bardzo odległych od użytkowych budynków miejscach. W przypadku niepowodzenia lub technicznych problemów, zawsze można przenieść całe towarzystwo w bezpieczne, dobrze zadaszone miejsce.

Impreza w królewskim stylu

Polska usiana jest romantycznymi dworkami, tajemniczymi zamkami czy pałacami. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej przyszłych małżonków wybiera osnute sekretami, średniowieczne mury na miejsce świętowania dnia ślubu. W wielu przypadkach młodzi muszą sami, od A do Z, zadbać o oprawę całego wydarzenia. Niezbędne w tym przypadku może okazać się skorzystanie z usług wybranej wypożyczalni gastronomicznej, dzięki której skompletujemy potrzebne meble, weselną zastawę i sprzęt ułatwiający przygotowanie przyjęcia. Problemów z samodzielna organizacją unikniemy w tych miejscach, gdzie okolicznościowe przyjęcia są na stałe wpisane w komercyjną ofertę zamku. Największym atutem wesel w baśniowej scenerii jest niepowtarzalna, doniosła atmosfera, której goście nie zaznają w żadnym, nawet najbardziej wykwintnym domu weselnym czy w restauracji. Ponadto, ogromne wnętrza zamku pozwalają na zorganizowanie przyjęcia właściwie dla każdej liczby osób – bez względu na to, czy planujesz zaprosić setki krewnych i znajomych, czy wolisz postawić na skromne, kameralne przyjęcie.

Statek, łódka, a może plaża?

Choć przyjęcie na wodzie może kojarzyć się z większymi kosztami i problemami logistycznymi, rozsądne zaplanowanie przebiegu uroczystości pozwoli zaoszczędzić nam sporo pieniędzy. Pamiętajmy, że im więcej spraw załatwimy sami, tym więcej pieniędzy zostanie w naszej kieszeni. Jeśli zamarzyło ci się wesele na środku jeziora, warto skorzystać z pomocy firm wypożyczających sprzęt weselny lub z usług cateringowych. Spora część armatorów ma jednak duże doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu imprez towarzyskich. Dobrym pomysłem będzie podzielenie powierzchni statku na strefy – wśród nich powinny się znaleźć: sala obiadowa, bufetowa, sala do tańczenia i pomieszczenia sanitarne – łazienka i toalety. Koniecznością jest zadbanie o odpowiednie zadaszenie – przeciekający dach może kompletnie popsuć całą misternie zaplanowaną imprezę.

Góry

Zawsze kochałaś góry, mimo, że od dzieciństwa mieszkasz nad morzem? Pociąga cię tajemnicza, dzika przyroda Bieszczadów lub też uważasz, że nie ma bardziej romantycznego miejsca od mazurskich jezior? Ślub i wesele to doskonała okazja, by na chwilę przenieść się w miejsca, które darzymy szczególnym sentymentem. Nie bój się odważnych decyzji! Któż z nas nie marzył o ślubie w otoczeniu majestatycznych Tatr, przy dźwiękach żywej i porywającej serce góralskiej muzyki? W przypadku organizacji wymarzonego wesela w odległym od miejsca stałego pobytu regionie, najważniejsze jest zarezerwowanie czasu\, restauracji lub usług gastronomicznych oraz hotelu dla przybyłych gości. Poszukajmy na miejscu pełnomocnika, który będzie kontrolował postęp prac – znacznie ułatwi nam to nadzór nad całym wydarzeniem. Zorientuj się, w jaki sposób można wykorzystać naturalne walory miejsca, do którego chcesz pojechać.
Gdzie najlepiej urządzić wesele

źródło: kobieta.interia.pl
Podziel się

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *