Bez kategorii Biżuteria

Obrączki ślubne, wszystko, co musisz wiedzieć!

Nie da się ukryć, że to właśnie ślub jest dniem, który pamiętamy najdłużej. Wiele miesięcy przygotowań, nieprzespane noce i niepotrzebne obawy tylko po to, aby w dniu ceremonii, wszystko było perfekcyjne. Na szczęście, gdy już wreszcie ten dzień nadejdzie, szybko przekonujemy się, że nie było się czego obawiać a wszelkie zmartwienia i wątpliwości ustępują niepohamowanej radości i poczuciu spełnienia. Wstępując na nową drogę życia, niejednokrotnie przyjdzie nam wspominać dzień ślubu, przeglądając zdjęcia i powtarzając rodzinne anegdoty. Doskonałym elementem, który na co dzień przypomina nam o tym dniu jest obrączka ślubna. Stanowi ona swoiste ogniwo, symbolizujące przejście ze starego życia w nowe. Wybierając obrączki, powinniśmy mieć to na uwadze, w końcu będą towarzyszyć nam już do końca życia.

Poszukiwanie obrączki

Wybór obrączki to często niełatwe zadanie. Rzadko kiedy udaje nam się znaleźć to coś, co sprawi, że bez cienia wątpliwości dokonamy zakupu. Sam proces wyboru rozpoczyna się z reguły już kilka miesięcy przed samą ceremonią i wymaga wielu godzin spędzonych na poszukiwaniu w internecie i minimum kilku wizyt w salonach stacjonarnych. Jak pokazuje doświadczenie, wiele par proces decyzji opiera głównie na ustalonym wcześniej budżecie. W tym miejscu warto nadmienić, że cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za obrączki jest bardzo indywidualna i znajdziemy obrączki kosztujące 50, jak i 5050 zł. Z jednej strony może powodować to małą konsternację, z drugiej jednak pozwala znaleźć coś na każdą kieszeń.

Jakie są rodzaje obrączek ślubnych?

Skoro wiemy, już jak wyglądają koszty obrączek, wypadałoby powiedzieć co nieco na temat tego, jakie rodzaje przyjdzie nam oglądać. Otóż obrączki można podzielić ze względu na kilka aspektów: rodzaj kruszcu, wykonane zdobienia czy profil. Najczęściej jednak to właśnie materiał, z którego została wykonana obrączka, ma największy wpływ na wybór przyszłej pary młodej. Z jakich kruszców przyjdzie nam wybierać? Otóż mamy do wyboru kilka:

  • Srebro
  • Złoto
  • Platyna
  • Tytan

Co ciekawe kiedyś do wytwarzania obrączek wykorzystywano wyłącznie złoto. Dziś oprócz złotego kruszcu, bardzo popularne są srebrne obrączki, charakteryzujące się delikatnością i elegancją. Ciekawą opcją jest tytan, ponadczasowy materiał o niewygórowanej cenie. Stawkę cenową zamyka oczywiście platyna, której koszt przerasta złoto nawet kilkukrotnie.

 

Dokonując wyboru warto pamiętać o wygodzie samej obrączki. Nieodpowiednie profilowanie i niedokładne dopasowanie, może przyprawić nam sporo kłopotów w przyszłości, w końcu obrączki ślubne to biżuteria, której często nie będziemy zdejmować.

 

Najmodniejsze obrączki ślubne

No dobrze skoro powiedzieliśmy sobie, jakie mamy rodzaje obrączek i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, pozostaje nam zastanowić się, które z obrączek należą do tych najmodniejszych? Otóż bazując na ofercie polskich obrączek ślubnych Marko, możemy zobaczyć, że największą popularnością cieszy się klasyka. To właśnie złote, klasyczne obrączki bez dodatkowych zdobień wybierane są najczęściej, co pokazuje nam, jak wyglądają trendy w tej kategorii. Zaraz za klasyką znajdziemy srebrne obrączki z elementami kamieni szlachetnych oraz ciekawe, oryginalne obrączki z białego złota. Szukając najmodniejszych rozwiązań warto mieć na uwadze długowieczny charakter tego typu biżuterii. Jeżeli spojrzymy na to, jak długą historię i jak mocną tradycję mają obrączki ślubne z oferty Marko, oczywistym okaże się, dlaczego to właśnie prostota i minimalizm cieszą się największą popularnością. Po więcej inspiracji, warto sprawdzić ofertę obrączek ślubnych Marko, gdyż to właśnie tam znajdziemy najpiękniejsze obrączki wykonane w stylu klasycznego kanonu.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Podziel się

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *