menu close menu

Artykuły i porady Ślub w Obcasach

Jak wybrać modny, solidny i trwały plecak dla nastolatka?

Trzeba przyznać, że współczesne nastolatki i ich gust to wyzwanie. Musi mu sprostać każdy troszczący się o swoje dorastające dziecko rodzic. Pojawia się ono często w ciągu każdego dnia, a nasila szczególnie w sytuacjach takich jak kompletowanie szkolnej wyprawki. Tutaj przepychanki między sugestiami rodziców, a pomysłami nastolatków nie mają końca. Dotyczą m.in. wyboru odpowiedniego plecaka do liceum. Szkolny plecak nie może obecnie być już tylko szkolnym plecakiem. Plecaki do liceum muszą być modne, estetyczne, trwałe i praktyczne. Nastolatki chcą się przede wszystkim wyróżniać i nadążać za najnowszymi modowymi trendami. Jak podjąć najlepszą decyzje? Podpowiadamy!

Idealny plecak dla nastolatka, co to znaczy?

Plecaki młodzieżowe są dzisiaj obecne w wielu odsłonach. Można przebierać w wielu ofertach różnych marek produkujących szkolne plecaki. Produkty różnią się między sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością wykonania. Często plecaki do liceum to przypominające worki produkty, które lepiej omijać szerokim łukiem ze względu na ich słabą jakość i brak praktycznego zastosowania. Bardzo łatwo jest wydać spore pieniądze za towar, który w szybkim czasie ulegnie zniszczeniu i przestanie spełniać swoje funkcje. Plecak dla młodzieży powinien być przede wszystkim trwały. Na tę cechę wpływa głównie rodzaj materiału wykorzystany do produkcji konkretnych modeli plecaków dla nastolatków. Jeżeli mamy wrażenie, że materiał może nie utrzymać ciężaru książek i zeszytów nie powinniśmy popierać decyzji dziecka w wyborze tego typu plecaka młodzieżowego. Dzisiejsze plecaki dla młodzieży muszą być w stanie sprostać wyzwaniu, którym jest spore obciążenie. Nie od dziś mówi się o tym, że na plecach nastolatków często noszone jest kilka kilogramów. Trudno sobie wyobrazić by plecak szkolny z słabej jakości materiałów mógł przez cały rok szkoły codziennie transportować spore obciążenie. Szkolny plecak musi być również wyposażony w sprawnie działające zamki i solidnie podszyte komory wewnętrzne. Inaczej w szybkim czasie powstaną dziury lub dojdzie do konieczności wymiany zamków u krawca. Będzie to z pewnością przyczyną kolejnej, zbędnej inwestycji.

Współczesne nastolatki często stawiają na plecaki sportowe. Są to wygodne i pojemne plecaki dla młodzieży. To praktyczne rozwiązanie, które pozwoli zapakować do plecaka szkolnego nie tylko podręczniki, piórnik i zeszyty, ale również strój sportowy na lekcje wychowania fizycznego. Co więcej plecaki sportowe to plecaki młodzieżowe, które bez najmniejszego problemu mogą towarzyszyć nastolatkowi podczas podróży. To inwestycja, która rzeczywiście warto podjąć! Upewniając się co do kwestii wysokiego gatunku materiału oraz odpowiedniego wykonania wszelkich zszyć będziemy mieć pewność, że szkolny plecak posłuży dziecku przez kilka lat. Warto wspomnieć nastolatkowi, że plecak sportowy powinien mieć ciemniejsze kolory. Jasne bardzo szybko zaczną się brudzić, zwłaszcza gdy nastolatek aktywnie uczestniczy w zdjęciach sportowych i zdarza mu się pozostawić plecak np. na trawiastym boisku. Walka z trudno spieralnymi plamami na plecaku szkolnym nie zawsze jest łatwa i nie należy do przyjemnych.

Modnym plecakiem młodzieżowym jest także w ostatnim sezonie plecak vintage. Stylizowany na postarzały plecak szkolny zdobył serca wielu nastolatków intensywnie podążających za modą. Plecaki dla młodzieży imitujące dodatki odzieżowe w stylu retro są nie tylko estetyczne, ale także praktyczne. Jest to typ plecaka do liceum, który producenci wykonują głównie z skóry. Warto zatroszczyć się by była to skóra naturalna. Mimo, że taki plecak młodzieżowy będzie miał wyższą cenę to z pewnością posłuży nastolatkowi przez wszystkie lata spędzane w liceum. Jednorazowa, większa inwestycja w plecak vintage pozwoli zapomnieć rodzicom na dłuższy okres czasu o wydatkach na szkolny plecak dla dziecka.

W kwestii różnicy zdań pomiędzy dokonującym zakupu plecak młodzieżowego rodzicem, a gustem i pomysłami nastolatka najlepiej osiągnąć kompromis. Wtedy obie strony będą zadowolone. Kupując solidny, szkolny plecak liczmy się z tym, że dorastający człowiek będzie chciał wyrazić swoje zdanie. Nie narzucajmy mu konkretnego modelu plecaka młodzieżowego. Pozwól mu nastolatkowi wybrać jednocześnie wskazując wady i zalety poszczególnych typów plecaków szkolnych. Dzięki temu dziecko nie poczuje narzucania mu naszej woli, będzie wiedziało co jest lepsze, a co gorsze. Ostatecznie to nastolatek przez cały rok szkolny będzie nosił plecak. Plecaki do liceum, choć bywają negocjacyjnym wyzwaniem są ważnym elementem edukacji. Pozwalają nie tylko na transport przyborów szkolnych, ale także pomagają w wyrażaniu osobowości ucznia. Dlatego bezwzględnie decyzja o zakupie plecaka dla nastolatka powinna zapaść w ramach wspólnego kompromisu rodzica i dziecka.

Źródło: Artykuł partnerski 

Podziel się

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Można korzystać z HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*