Biżuteria

Pierścionki i obrączki z kamieniami szlachetnymi

Zakup obrączek ślubnych to ważne wydarzenie w życiu każdej przyszłej Pary Młodej. Pierścionki muszą być przede wszystkim dobrane rozmiarami. Oprócz tego ważny jest ich wygląd oraz styl, który musi pasować do gustu obu małżonków. Obecnie coraz częściej można znaleźć piękne i nietypowe obrączki specjalnie spersonalizowane z kamieniem. Jak znaleźć idealne obrączki?

  1. Nietypowe obrączki z kamieniami – jak wybrać?
  2. Pierścionki z kolorowymi kamieniami

Nietypowe obrączki z kamieniami – jak wybrać?

Pierwsze obrączki para zakochanych wręczała sobie już w starożytnym Egipcie. Oczywiście na początku obrączki były zrobione z roślin, a w przypadku wyższych sfer mogły zostać wykonane z np. z kości słoniowej. Na przestrzeni wieków zmieniał się surowiec, z którego wykonywano pierścionki. Na stałe do tradycji obrączki weszły w okresie średniowiecza. Przez długi czas obrączki nosiły tylko kobiety. W Polsce sytuacja zmieniła się po I wojnie światowej. Dziś w czasie ślubu Młoda Para wręcza sobie obrączki jako symbol wiecznej miłości. Przez wiele lat dostępne byłī proste złote obrączki. Moda ślubna, w tym także jubilerska, bardzo się zmieniła. Obecnie dostępne są obrączki ślubne nietypowe z diamentami bądź brylancikami. Taka biżuteria wyróżnia się niezwykłą elegancją i pięknie prezentuje się na placach Pary Młodej. Liczbę kamieni można dobrać do osobistych preferencji. Najczęściej obrączki wykonane są ze złota. Coraz więcej osób decyduje się także na równie eleganckie białe złoto. Surowiec ten wyróżnia się niesamowitą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Warto pamiętać, że obrączki powinny być bardzo dobrze dobrane do rozmiaru palca, by nie sprawiały dyskomfortu.

Pierścionki z kolorowymi kamieniami

Mężczyźni, którzy planują oświadczyny, powinni zainteresować się wyrobami jubilerskimi najwyższej klasy. Pierścionek z kolorowymi kamieniami to idealny wybór dla każdej kobiety. Autentyczność kamieni szlachetnych potwierdza gemmolog, wręczając specjalny certyfikat. Dlaczego warto wybrać kolorowe kamienie? Jest to idealny wybór dla kobiet, które mają swój ulubiony kolor. Natura była dla nas łaskawa i dała nam wielkie możliwości, jeśli chodzi o odcienie. W kamieniach ukryta jest prawdziwa feeria barw, która na pewno zachwyci przyszłą małżonkę. Dodatkowo jubilerzy dokładają wszelkich starań, aby każdy pierścionek był prawdziwym dziełem sztuki. Tak samo jak obrączki, można wybrać podstawę – do wyboru jest eleganckie złoto i klasyczne białe złoto. Rzadziej wykonuje się pierścionki zaręczynowe ze srebra, który nie jest aż wytrzymały.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Podziel się

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *