Poradnik

Fotografie ślubne z najważniejszego dnia w Waszym życiu

Chyba każda para, która przygotowuje się do dnia swojego ślubu, najważniejszego dnia w życiu, w kosztach całego przedsięwzięcia uwzględnia jak najlepszego fotografa a czasem także kamerzystę. Piękna oprawa, dobre jedzenie i doskonała zabawa to jedno. Wspomnienia – tego nie da się zamienić na nic innego. A wspomnienia z własnego wesela, przez wzgląd na stres i obowiązki, bywają różne. Warto zatem mieć przy sobie zdjęcia ślubne, które przypomną nam o tym, jak wyglądał ten magiczny dzień. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na reportaż ślubny zamiast pozowanych zdjęć. By jak najlepiej oddać atmosferę ślubu oraz prawdziwe emocje, które nam wtedy towarzyszyły.

Czym jest reportaż ślubny?

Fotografia ślubna to sposób na uchwycenie wydarzenia takim, jakie jest w rzeczywistości. Bez bawienia się w piękne pozy czy ustawiania gości według wizji fotografa. Te zdjęcia ślubne mają za zadanie odtworzyć każdą emocję, każde odczucie, które towarzyszyło nam podczas tego pamiętnego dnia. Reportaż stanowi pewnego rodzaju opowieść, w przeciwieństwie do zwykłych zdjęć, które same w sobie mogą być idealnie wykonane, jednak nie stanowią elementu większej całości. W tego typu przedstawieniu ślubu króluje przede wszystkim naturalność, która musi zostać odpowiednio ukazana przez fotografa. Dlatego reportaż ślubny to wymagające przedsięwzięcie.

Jak to wygląda od kuchni?

Wszystko zależy oczywiście od pary młodej, która może zażyczyć sobie zdjęć na przykład tylko podczas ceremonii. Jednak najczęściej reportaż ślubny rozpoczyna się już w momencie przygotowań – dla wielu osób to istotna chwila, gdyż właśnie w domu młodzi otrzymują błogosławieństwo od rodziców. Dodatkowo jest to idealny czas dla fotografa, by uchwycić kotłujące się w młodych emocje, a także lepiej poznać ich tryb działania i zachowania w czasie stresu. Niezwykle ważne jest bowiem, by profesjonalista nie wyróżniał się, potrafił uchwycić chwilę bez ingerowania w zaistniałą sytuację, jednocześnie odczytując emocje pary młodej oraz gości.

Czego oczekiwać od fotografa?

Fotograf ślubny przygotowujący reportaż ślubny musi mieć dobre oko ale także doskonały warsztat. Pierwsza umiejętność przydaje się podczas wyłapywania okazji do zrobienia zdjęcia, znajdywania wydarzeń, o których być może nie wiedzielibyśmy, gdyby nie wykonana przez niego fotografia. To rzeczy, które dzieją się na dalszym planie, ale oczywiście także główne wydarzenia widziane pod kątem emocji, łez spływających po policzkach czy szerokim uśmiechu. Dobre oko jest jednak niczym bez jeszcze lepszych umiejętności. Przez wzgląd na fakt, iż fotograf nie może ingerować w “aranżowanie” zdjęcia, musi odpowiednio operować światłem i dobierać korzystne kadry. Czasem ma na to tylko kilka sekund, dlatego czas również jest bardzo ważny. Dodatkowo warto spotkać się z nim wcześniej i sprawdzić, jak się przy nim czujemy. Dla pary młodej, w najszczęśliwszym ale także najbardziej stresującym dniu w ich życiu, ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Każde spięcie, każda sztywność zostanie wyłapana przez aparat i może zniszczyć nam piękną pamiątkę. Dlatego lepiej umówić się na wcześniejszą rozmowę także pod kątem relacji między młodymi a fotografem.

 

Portfolio

Oczywiście oprócz rozmowy z fotografem należy sprawdzić także jego prace, które najlepiej świadczą o jego stylu. Jeśli zależy nam na pięknym, spontanicznym reportażu, najbardziej istotna jest wykonane z charakterem zdjęcie. Znalezienie artysty w dobie internetu nie powinno być trudne – wpisując w wyszukiwarkę frazę “fotograf Kraków” otrzymacie wiele wyników wraz z portfolio, które pomoże Wam dokonać odpowiedniego wyboru. Dlatego jeśli szukacie specjalisty na swój ślub – zacznijcie od przejrzenia jego prac. Z pewnością znajdziecie osobę, która wyczaruje Wam niepowtarzalny, oddający wszystkie emocje tego niesamowitego dnia reportaż ślubny.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Podziel się

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *