Poradnik

Pokonanie raka to nie koniec walki

 

 

Oszpecona uroda, nadszarpnięte poczucie kobiecości, depresja – to tylko część uczuć jakie towarzyszą kobietą, które wygrały z rakiem. Sam koniec walki z nowotworem nie oznacza końca kłopotów. Oficjalne dane szacują, że u 25% osób, które po zakończonym leczeniu onkologicznym otrzymują informację o remisji choroby, stwierdza się zespół stresu pourazowego (PTSD) i depresję.

 

Właśnie mija rok od uruchomienia iPoRaku, programu wsparcia dla osób, które wróciły do zdrowia po chorobie nowotworowej ale wymagają pomocy, by ułożyć sobie życie na nowo. W pilotażu uczestniczyło 15 kobiet, dzięki nim dowiedzieliśmy się jeszcze więcej na temat potrzeb osób po chorobie.W ramach projektu uczestniczki mogły wziąć udział w warsztacie grupowym, prowadzonym przez psychoonkolog Katarzynę Borowicz, pt.: „Blaski i cienie życia po chorobie nowotworowej”, psychoterapii prowadzonej metodą EMDR, warsztacie predyspozycji osobistych Discovery Insights, osobistych konsultacjach zawodowych (ustalanie ścieżki kariery) prowadzonych z pomocą firmy Hudson, warsztatach prowadzonych przez specjalistkę ds. wizerunku – Ulę Kamińską, warsztatach pięknościowych, konsultacjach dietetycznych oraz wziąć udział w zajęciach sportowych w ramach darmowego karnetu do siłowni dla kobiet Ms Sporty.

 

Fundacja ogłasza nabór chętnych kobiet i mężczyzn do brania udziału w programie iPoRaku. To program wsparcia dla osób, które powróciły do zdrowia lecz nie potrafią powrócić do życia. Kolejna odsłona programu została rozszerzona i obejmuje także Warszawę, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań i Gdańsk.

 

Program iPoRaku jest dla osób, które co najmniej pół roku a maksimum 5 lat temu zakończyły leczenie. Aby zgłosić się do programu wystarczy wysłać swoją historię do koordynatorki projektu – Marty Szklarczuk, e-mail: [email protected]

 

 

Podziel się

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *