Dodatki Pan Młody

Dodatki dla Pana Młodego

Dodatki do ślubu Pana Młodego,

nie są tylko domeną Pani Młodej . Pan Młody może także zadbać o eleganckie dodatki w dniu ślubu. W tym ważnym dniu Panowie musicie się wysilić by wybrać gustowne dodatki do swojego stroju. Poniżej przedstawiamy, i udowadniamy że Pan Młody ma także w czym wybierać, i także może wyglądać jak milion dolarów 🙂


Krawat

Najczęściej mężczyźni wybierają do koszuli ślubnej krawat. Jest to sprawdzona opcja kiedy chcemy postawić na tradycyjny wygląd w dniu ślubu. Krawat powinien być koniecznie ciemniejszy od koloru koszuli. Jeśli koszula jest gładka możemy pozwolić sobie na wzorzysty krawat i na odwrót. Długość krawatu powinna sięgać do sprzączki paska mężczyzny.

 

Muszka

Muszka może być alternatywą dla krawata, która bardzo elegancko prezentuje się zarówno przy smokingu lub do garnituru. Idealna dla wysokich i szczupłych mężczyzn. Biała mucha pasuje do fraku czarna zaś do smokingu. Można oczywiście zaszaleć i wybrać jej kolorową wersję, która będzie idealna do każdego rodzaju garnituru.

 

 

 

Pasek

Panowie wybierając pasek pamiętajcie aby swoim kolorem pasował on do koloru obuwia. Ważnym elementem jest też jego klamra zazwyczaj występująca w kolorze srebrnym lub złotym. Klamra powinna kolorystycznie nie pasować do spinek od mankietów lub zegarka. Przy dobieraniu długości paska bierzemy pod uwagę obwód tali mężczyzny, musimy jednak mieć zapasu od 5-15 cm. Po założeniu końcówka paska nie powinna w żadnym wypadku odstawać przy spodniach.

 

Spinki do mankietów

Panowie mogą wyrazić swoją osobowość lub wprowadzić troszkę luzu do swojej stylizacji. Oczywiście jeśli nie chcemy przesadzić z ilością dodatków spinki mogą być tradycyjne. Pamiętajmy aby wybrać koszulę z odpowiednią długością tak aby delikatnie mankiety wystawały poza garnitur i odsłaniały oryginalne spinki – jeśli takie oczywiście lubimy i chcemy je mieć.

 

 

Zegarek

Zegarki to ten element dodatku, który jest często pomijany przez mężczyzn do kreacji ślubnych. Uważa się, że zegarek po prostu nie pasuje do ślubnego garnituru. Jest to nic bardziej mylnego gdyż odpowiednio dobrany zegarek nie tylko doda nam klasy i elegancji, ale również podkreśli kreację. Idealny wybór to prosty, elegancki zegarek męski na skórzanym pasku dobranym pod kolor garnituru. Pamiętajmy jeśli zakładamy pasek ze złotą sprzączką, koperta naszego zegarka także powinna być złota.

 

 

 

Szelki

Ciekawą propozycją do weselnej stylizacji Pana Młodego mogą być – szelki. Ich wybór może okazać się bardzo korzystny dla mężczyzn z lekką nadwagą ponieważ szelki optycznie wydłużają sylwetkę. Ten chłopięcy akcent z dzieciństwa doskonale sprawdzi się do smokingu. Kolor szelek może być uzupełnieniem dodatków w stroju Panny Młodej.

 

 

 

 

 

Butonierka

Butonierka jest to przecięcie w klapie marynarki, w które najczęściej wkładany jest kwiat. Natomiast w kieszonkę piersiową marynarki wkładamy ozdobną chusteczkę (zwaną też poszetka). Pod żadnym pozorem nie należy wkładać kwiatka w kieszonkę. Poszetka to nic innego jak kwadratowa chustka stosowana dla ozdoby. Poszetka jest elementem, z którego korzystają mężczyźni świadomi elegancji i szyku.

 

 

Skarpety

Skarpetki powinny być w kolorze butów, koniecznie z naturalnych tkanin, cienkiej bawełny lub jedwabiu sięgające połowy łydki. Goła noga nie powinna być widoczna nawet wtedy, kiedy mężczyzna zakłada nogę na nogę. A za krótkie skarpetki to jeden z podstawowych grzechów w męskiej garderobie. Niegdyś Panowie nawet nie myśleli o wyborze skarpet kolorowych lub tych z ciekawymi wzorami ponieważ uznawane było to za największy kicz. Teraz moda ślubna pozwala odejść ot formalnego wizerunku mężczyzny i wprowadza detale, które go wyróżniają. Oczywiście wybór czarne czy kolorowe zostawiamy Wam Panowie ponieważ jak wiadomo o gustach się nie rozmawia.

 

Buty

Świętą i sprawdzoną zasadą kompletowania stroju pana młodego jest dobieranie butów do ubioru, nie zaś odwrotnie. Najlepiej więc kupować je w momencie, kiedy mamy już garnitur. Wszystkie ewentualne niezgodności kolorystyczne i rozmiarowe najlepiej wyjdą w chwili, gdy buty przymierza się w konkretnych spodniach. Nie ma wątpliwości, że buty powinny być eleganckie a ich kolor dopasowany do marynarki. Panowie jeśli nie będziecie pewni co to zakupu obuwia zapytajcie o radę w salonie w którym będziecie wybierać swój garnitur. Salony z modą męską posiadają wiele modeli butów, które na miejscu dobierzecie do całości stroju.

Podziel się

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *