menu close menu

Artykuły i porady Ślub w Obcasach

Zaproszenia ślubne

Podczas tworzenia i wysyłania zaproszeń można świetnie wykazać się kreatywnością. Pomysłów jest całe mnóstwo, przedstawimy tutaj kilka z nich oraz podzielimy się ważnymi informacjami na temat ich treści. Kwestia zaproszeń ślubnych była poruszana na naszym portalu już kilka razy, na przykład tutaj Przykłady zaproszeń.

 

Niezbędne informacje

Zacznijmy od podstaw, czyli tego co na zaproszeniu znaleźć się musi. Na pewno nie może zabraknąć autorów zaproszenia- czyli informacji kto zaprasza. Niezbędne są też informacje o miejscu ślubu, miejscu wesela (nie zawsze jest to ta sama miejscowość), dacie wydarzenia i dokładnej godzinie. Mniej ważne aczkolwiek przydatne dane to pozostawianie kontaktu, będzie można tam napisać lub zadzwonić w razie wątpliwości czy też po prostu potwierdzić obecność albo odmówić ją. Informacje które często możemy jeszcze spotkać na zaproszeniach to preferowany strój lub najbardziej pożądane prezenty.

 

Zaproszenia gotowe

Jeśli decydujemy się na gotowe zaproszenia ślubne oszczędzamy sobie dużo pracy. Otrzymamy ładne i gotowe do wypisania zaproszenia, dzięki temu nie pominiemy na pewno żadnej ważnej informacji. Całość będzie wyglądała profesjonalnie i ładnie. Poniżej kilka przykładów gotowych zaproszeń. Sami oceńcie czy nie są świetne 😉

Więcej przykładów zaproszeń tutaj: https://z-milosci.pl/

 

Zaproszenia ślubne przygotowywane samodzielnie

Tutaj mamy pole do popisu lecz musimy liczyć się także z czasem, który stracimy na robienie projektów, przygotowywanie i wykańczanie. Zakup materiałów wyniesie niewiele mniej niż gotowe zaproszenia ale satysfakcja będzie gwarantowana. Pamiętajmy także o zapasie czasowym, lepiej mieć wszystko gotowe już na co najmniej 5 miesięcy przed wydarzeniem aby uniknąć stresu i mieć możliwość na ewentualne poprawki.

 

Doręczenie zaproszeń

Goście powinni otrzymać zaproszenia ślubne przynajmniej 3 miesiące wcześniej. Przyjął się zwyczaj, że zaproszenia na ślub wręczane są osobiście. Do tego zwyczaju powinniśmy zastosować się szczególnie jeśli chodzi o rodzinę lub znajomych z którymi mamy niemal codzienny kontakt lub mieszkamy na tyle blisko, że wyjazd do nich nie będzie psuł nam całodniowego planu. Wysłanie zaproszenia do odległych zakątków jest dopuszczalne, ale ważne aby upewnić się, że dotarło ono do celu.

 

 

Podziel się

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Można korzystać z HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*