Przed Ślubem

Wesele w zamku? Marzenia się spełniają

Jeśli marzysz o weselu w prawdziwym zamku, nic nie stoi na przeszkodzie. Polska to kraj pełen ciekawych zabytków, takich jak pałacyki, dwory i zamki. Istnieją lokalizacje, gdzie urządzić można iście królewską zabawę. Jak zorganizować wesele w zamku?

Organizacja wesela w stylu glamour, czyli królewska sala

Wiele obiektów weselnych oferuje opcję zabawy w sali królewskiej. Nic jednak nie może dorównać przyjęciu, które rzeczywiście odbywa się w sali balowej z prawdziwego zdarzenia. Większość obiektów zabytkowych przekształcono obecnie w hotele. W praktyce oznacza to, że organizując wesele w takim zamku, można liczyć na zwiedzanie każdej z jego części. Przyjęcie zorganizować można zarówno na przepięknym dziedzińcu, jak i w sali zamkowej. W zabytkowych salach odczuć można ducha arystokratycznej przeszłości. Miejsca te najczęściej nie są przebudowywane, lecz tylko odrestaurowane. Dzięki temu, Para Młoda może rzeczywiście poczuć się jak w bajce. Zachwyceni są także goście – niezależnie od wieku. Niejednokrotnie zabawa jest urozmaicona o atrakcje w stylu minionych epok. Jak udekorować taką salę w stylu glamour? Na szczególną uwagę zasługują poniższe przykłady aranżacji:

 

  • kwintesencja glamour – białe tekstylia z luksusowych materiałów połączone z dodatkami w kolorze złotym. Przydatne będą także kryształowe karafki, szklane patery i odpowiednio elegancka zastawa. Roślinne akcenty na stołach powinny być delikatne. Sprawdzą się zwłaszcza zielone gałązki i kremowe róże;
  • organizacja wesela w stylu boho – w zamku dobrze zaprezentuje się także stylistyka boho. Nawiązania do hucznych zabaw w typie staropolskim będą jak najbardziej na miejscu. Przepięknym dopełnieniem będą zwłaszcza kolorowe bukiety kwiatów, koronki i świece;
  • rustykalne przyjęcie – naturalna prostota tylko pozornie kontrastuje z wystrojem zamkowym. Dobrym wyborem będą skromne zielone dodatki w stylu rustykalnym, delikatne obrusy, girlandy z lampkami pod sklepieniem namiotu lub sali.

Ślub i wesele z noclegiem w zamku – województwo pomorskie

Oprócz wesela, w kompleksach zamkowych niejednokrotnie organizowane są także śluby. Dwór zamkowy to bowiem miejsce, gdzie często znajduje się także kapliczka. Śluby cywilne odbywają się również bezpośrednio pod gołym niebem. Wybierając tą drugą opcję warto pomyśleć o wyborze usługodawcy, który zapewnia namioty. Takie wyposażenie jest konieczne, ze względu na zmienność pogody. Dla nowożeńców i gości istotną kwestią jest także nocleg. Obiekty zamkowe to rozbudowane hotele, w których zarezerwować można pokój. Warto zauważyć, że pokoje te urzekają pięknym wystrojem w stylu arystokracji. W takim apartamencie nowożeńcy bez wątpienia poczują, że jest to ich wielki dzień. Noclegi warto zaoferować także rodzicom, dziadkom i innym bliskim osobom. Dla nich to także wielka chwila! Poranek warto spędzić spacerując po ogrodach zamkowych i jedząc pyszne śniadanie w hotelowej restauracji. Czy to bajka? Nie, takie oferty naprawdę są dostępne. Przykładem jest Zamek Gniew w województwie pomorskim. Ze szczegółami można zapoznać się tutaj: http://www.zamek-gniew.pl/wesele.

 

Marzysz, by zorganizować królewskie wesele w województwie pomorskim? Istnieją miejsca, w których można takie przyjęcie urządzić. Ślub to okazja do wielkiego świętowania – zorganizuj wesele w prawdziwym zamku!

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Podziel się

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *