Atrakcje Poradnik

Ślub w Walentynki?

Coraz większą popularnością cieszą się śluby nietypowe, jak i w nietypowe terminy. Wiele par decyduje się na mniejsze przyjęcia weselne, ale za to z prawdziwymi niespodziankami, jak np. pokaz sztucznych ogni, występ profesjonalnych tancerzy, fontanna czekolady czy lodowe rzeźby. Coraz częściej uroczystości przeprowadzane są w plenerze lub w jakiś symboliczny dla pary dzień, np. w święto zakochanych, czyli walentynki.

Romantyczna data
Datę 14 lutego na swój “wielki dzień” wybiera coraz więcej par, m. in. ze względu na jej romantyczną atmosferę. Planując walentynkowy ślub, należy oczywiście odpowiednio wcześniej zadbać o rezerwację miejsca na przyjęcie gości – niektóre atrakcyjne terminy są w branży ślubnej szczególnie oblegane, a dodatkowo wiele lokali organizuje inne walentynkowe imprezy. Często okazuje się również iż dany dzień wypada w środku tygodnia, co może komplikować organizacje całej rodziny w jednym miejscu.
Pewne jest to, iż taka dana na długo zapadnie w sercach nowożeńców, a dobrze zorganizowane także w sercach gości.

Ubiór i bukiet
Ślub w walentynki to prawdziwie wyjątkowe wydarzenie (po pierwsze będzie to ślub zimowy, po drugie – w dzień zakochanych), warto więc na tę podwójną okazję zadbać o odpowiedni strój. Panowie pragnący wyglądać szczególnie elegancko mogą założyć smoking, panie zaś – klasyczną, romantyczną suknię ślubną. Innym, nieco odważniejszym pomysłem może być biała suknia z czerwonymi akcentami.

Czerwone lub różowe dodatki będą w tym dniu jak najbardziej na miejscu.
Aby okryć ramiona – nie da się ukryć, że luty to miesiąc raczej chłodny – możemy zdecydować się na czerwony płaszczyk lub sweterek, a aby podkreślić wyjątkowość tego dnia, na naszej szyi zawisnąć może złote, srebrne lub kryształowe (np. w kolorze pozostałych dodatków) serduszko.

Kwiaty i dodatki

Kwiaty w kościele i na sali weselnej stworzą niesamowity klimat, szczególnie w środku zimy, kiedy goście zdążyli już przywyknąć do wszechobecnej szarości. Klasykiem są oczywiście róże, jednak luty nie jest ich sezonem i mogą być bardzo drogie. Można więc zastąpić je tulipanami, hortensjami czy frezjami, np. w kolorach różu, bieli i czerwieni. Coraz popularniejsze na ślubach są także storczyki, chryzantemy czy goździki.
Dekoracje kwiatowe sprawią, że pomieszczenie nie tylko będzie ładnie wyglądało, ale i pachniało!

Dlaczego ślub w walentynki to świetny pomysł?
-Piękna symboliczna data,
-Data łatwa do zapamiętania dla męża,
-Moc inspiracji odnośnie wystroju sali i dodatków,
-Zimą ceny w lokalach mogą być niższe niż w ślubnym sezonie letnim,
-Większa dostępność fotografów, muzyków i terminów w kościele niż latem,
-Wyręczymy wiele par (naszych gości) w wymyślaniu czegoś oryginalnego na ten dzień,
-Zorganizujemy ciekawą atrakcję dla przyjaciół-singli (nie będą się musieli zastanawiać, jak przetrwać walentynki).

Jakie są minusy ślubu w walentynki?

-Na pewno pogoda (ale czy puszysta etola nie jest wspaniałym ślubnym dodatkiem?),
-Mniej okazji do świętowania (decydując się na pakiet 2 w 1 odbieramy sobie możliwość osobnego obchodzenia walentynek i rocznicy ślubu),
-Możliwe, że część gości ma już jakieś szalone plany na walentynki, z których nie będzie chciała zrezygnować,
-Komercyjny charakter święta (jeśli jednak ktoś nie przepada za walentynkami, z pewnością nawet nie myśli o ślubie 14 lutego),
-Obchodząc rocznice ślubu możemy mieć problem z tłumami w kinach i restauracjach oraz z długimi kolejkami w kwiaciarniach.

 

Zobacz też eleganckie sukienki dla 60 latki

Podziel się

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *