Przed Ślubem

Jak wybrać ciekawą salę weselną która nie zdrenuje nam kieszeni?

Kiedy zaczynamy planować ślub i wesele mamy jakieś określone wyobrażenie miejsca w którym chcemy zorganizować tak ważną dla nas uroczystość. To co zwykle jest naszym wyobrażeniem bardzo często musi zostać bardzo zmodyfikowane w związku z tym, co jest dostępne na rynku usług weselnych. Po pierwsze dlatego, że często trudno jest w mniejszych miejscowościach znaleźć salę weselną o odpowiednim standardzie, a także z powodu tego że na salę weselną poza dużymi miastami (choć nie zawsze jest to prawdą) czeka się nawet kilka lat. W dużych miastach także na eleganckie i okazałe sale weselne czekamy często kilkadziesiąt miesięcy. Co zrobić aby znaleźć swoją wymarzoną salę weselną?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

Poszukując odpowiedniej sali weselnej powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, w jakim stylu planujemy nasze wesele oraz ślub. Jeśli chcemy zorganizować ceremonię cywilną wraz z przyjęciem dla gości, dobrze jest znaleźć takie miejsce, w którym bez trudu da się zaaranżować miejsce do udzielenia cywilnej ceremonii zaślubin. Jeśli jednak szukamy typowego miejsca na wesele, wystarczy nam sala weselna lub hotel organizujący imprezy okolicznościowe Poznań, który dysponuje odpowiednią salą dostosowaną do organizacji przyjęć weselnych. Drugą kwestią jest to, jak duże chcemy zorganizować wesele i w jakim stylu ma odbyć się przyjęcie.

Sala na wesele Poznań, a styl wesela w jakim chcemy go zorganizować

Jeśli chcemy zorganizować tradycyjne wesele z wiejskim stołem, słodkim kącikiem i tak dalej w zupełności wystarczy nam sala weselna w domu weselnym bądź w dworku, gdzie uda się zarówno pomieścić dużą liczbę gości jak i zorganizować typowe tradycyjne polskie wesele. Jeśli jednak chcemy zorganizować wesele w stylu boho bądź rustyka na świeżym powietrzu, to dobrze jest znaleźć obiekt specjalizujący się w organizacji przyjęć weselnych, który dysponuje dużym trawnikiem bądź wielkim ogrodem, gdzie będzie można albo ustawić gotowe stoliki i krzesła oraz zorganizować ceremonię zaślubin na wolnym powietrzu, albo móc ustawić namiot weselny.

Co ciekawe, wesela na wolnym powietrzu cieszą się coraz większym uznaniem wśród par młodych oraz gości weselnych i wciąż zyskują na popularności wśród polskich par młodych. Dzięki temu, że wesele odbywa się poza pomieszczeniami hotelu czy dworku weselnego, goście oraz państwo młodzi mają okazję cieszyć się naturą, a jednocześnie spędzać ze sobą miło czas. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni pogody (a w Polsce niestety nie można być na 100% pewnym czy wesele na wolnym powietrzu całkowicie się uda) z pewnością znajdzie się sala weselna w której idealnie da się wykonać dekoracje kwiatowe w stylu rustykalnym, a wesele będzie dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem.

Czym kierować się przy wyborze sali na niezapomniane przyjęcie weselne?

Wybierając salę weselną na nasze przyjęcie ślubne warto zwrócić uwagę na to, czy będziemy organizować ślub kościelny, czy ceremonię cywilną w urzędzie stanu cywilnego. Odległość jaka dzieli domy weselne od kościoła lub urzędu ma bardzo duże znaczenie organizacyjne. Dobrze jeśli goście nie będą musieli poświęcić wiele czasu na dojazd z miejsca, gdzie odbędzie się ceremonia zaślubin do miejsca przyjęcia weselnego. Inną kwestią jest to, że część gości z pewnością nie będzie przyjeżdżać na wesele własnym samochodem. Dlatego będą chcieli wiedzieć, czy z wesela będą mogli wrócić taksówką czy też liczyć na odwiezienie przez organizatorów. Jeśli dom weselny znajduje się gdzieś poza miastem, to dla części gości może być to utrudnienie, dlatego wartowybrać opcję z noclegami. Warto zwracać uwagę na infrastrukturę sali weselnej, czy ewentualnie oferuje pokoje, gdzie goście będą mogli przenocować i się odświeżyć. Równie ważne jest miejsce, gdzie można będzie spędzić czas w przerwach między tańcami, na przykład na powietrzu w ogródku przy domu weselnym. Ważne dla części gości z pewnością będzie to, czy do sali weselnej przynależy infrastruktura dostosowana dla małych gości. Dzieci na weselu potrzebują chociaż chwili na zabawę, a nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić im animatorów, którzy zajmą się dziećmi, kiedy rodzice będą się bawić. Dodatkowo, jeśli chodzi o menu weselne warto zapytać osoby oferujące nam swoją swoje usługi i salę weselną, czy na weselu potrawy będą podawane wprost w kuchni przylegającej do sali weselnej czy będzie trzeba postarać się o catering ślubny, co może być dla niektórych organizujących wesele niewielkim utrudnieniem. Najważniejsze, aby wybierana przez nas sala weselna spełniała nasze oczekiwania, marzenia oraz była salą na którą po prostu będzie nas stać. To gwarantuje nam wymarzone przyjęcie weselne i niezapomniane wesele.

Partnerem artykułu jest strona spichlerzwasowo.pl.

 

Artykuł sponsorowany 

 

 

 

Podziel się

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *