Przed Ślubem

Jak przygotować się do pierwszego tańca?

Do pierwszego tańca trzeba się dobrze przygotować. Jednak nie chodzi tu tylko o „wyklepane” na pamięć kroki, a o ładne zatańczenie krótkiej choreografii na weselu. Dobrze przygotowany pokazowy taniec z pewnością zachwyci gości. Nauka pierwszego tańca to również kursy tańca użytkowego, które przydają się na każdej imprezie – zatańcz swoją niepowtarzalną choreografię – Pierwszy taniec Kraków

Kiedy rozpocząć indywidualne lekcje tańca?

Ile czasu poświęcić nauce pierwszego tańca? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest to bardzo indywidualna sprawa. Jedno jest pewne, lepiej rozpocząć naukę dużo wcześniej, niż na ostatnią chwilę tydzień przed. Jeśli nie macie żadnego doświadczenia z tańcem, to na początek  dobrym rozwiązanie są także zajęcia grupowe jako idealne roztańczenie się i naukę podstaw. Optymalny czas na zajęcia to najpóźniej 3 miesiące przed weselem, biorąc pod uwagę, że potrzebnych jest około 10 zajęć na kurs tańca. Studio tańca pomaga w nauce, ale warto również samemu ćwiczyć układ dla utrwalenia choreografii. Pokaz taneczny powinien wyjść jak najbardziej naturalnie.

Jaki strój założyć na lekcje indywidualne pierwszego tańca?

Planując swój pierwszy taniec, należy wziąć pod uwagę kilka innych, takich jak suknia ślubna. Bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiednie figury lub podnoszenia. Sukienki z długimi i obcisłymi rękawami ograniczą ruchy rak, natomiast sukienki z kółkiem nie prezentują się zbyt dobrze w niektórych podnoszeniach. Przede wszystkim sprawdź na przymiarkach czy aby na pewno możesz w sukni swobodnie się poruszać.  Pomyśl także o szczegółach stroju, takich jak buty lub strój pana młodego. Biorąc wszystko pod uwagę, warto więc założyć podobny strój na kilka lekcji, np. halkę od sukni, halkę z kołem, czy buty ślubne.

Wybór muzyki na pierwszy taniec

Najważniejszy jest oczywiście dobór muzyki i choreografia, które zaprezentujesz.  Ważne jest, abyście dokonywali wyboru wspólnie i zgodnie z waszym gustem. Postaw na to, co kochasz przede wszystkim! Nie dajcie się też zwieść tym, którzy mówią „nie można tańczyć do tego” i nie mają na to żadnych argumentów. W rzeczywistości może zrobić wszystko. Jeśli muzyka jest zbyt szybka lub zbyt wolna, możesz spróbować zmienić ją w odpowiednim programie, lub wybrać cover w innej aranżacji. Po ustaleniu wyboru muzyki, taniec jest rozwiązany. To muzyka ułatwia, jaki finalnie będzie taniec. Aczkolwiek, jeśli interesuje Cię konkretny rodzaj tańca np. walc angielski, to poszukaj raczej wolniejszej muzyki.

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

Podziel się

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *